Кумпель на Митній

Ресторан пивоварня

Адреса:

м.Львів, вул. Винниченка, 6 (площа Митна)

Графік роботи:

цілодобово

Kumpel-Beer_02

Перший у Львові ресторан-пивоварня з багатим вибором доброго пива, звареного одразу у ресторані, де кожен гість може прикластися до легендарного символа вар’ятства та батярства «Пивної Циці».

Окрім того, «Кумпель» відомий як ресторан, де подають винятково страви традиційної галицької кухні. А це одна з найбільш багатих регіональних кухонь Східної Європи. Автентичні галицькі рецепти: флячки, часникова зупа, карманадля, банош, андрути тощо – тут поєднані з витонченою ресторанною подачею. Якщо ви шукатимете у Львові ресторан місцевої кухні, то «Кумпель» вам порадять одним із перших.

Поціновувачі пива будуть приємно вражені. Адже мідні чани для варіння хмільного стоять просто посеред зали, щоб кожен гість міг особисто спостерігати за процесом народження справжнього живого пива.

Щедра локальна кухня, багато пива і атмосфера своєрідного хуліганства дають змогу кожному гостю відчути себе справжнім львівським батяром.

Інтер’єр ресторану розроблений у класичних традиціях пабу 19-20 століття. На стінах можна побачити колекцію пивних костерів з броварень галичина та всього світу.

Щодня з 7:00 до 12:00 у ресторані подають “батярські” сніданки.

Меню Кумпель на Митній

.

Львівські батяри

А хто Львова не шанує, най нас в дупу поцілює

Львівські батяри з’явились у Львові у 19 ст. і найбільше їх було на Личакові і Погулянці.  Адже ці локації були центром львівських розваг. Батяри тоді гуртувалися навколо «садочків» – пабів при місцевих пивоварнях. Спочатку батяри були хуліганами, гульвісами і кишеньковими злодіями. Згодом вони перестали красти і бешкетувати, натомість всіляко почали висміювати «стару кряку» Австро-Угорську імперію. Відома історія, коли батяр, гуляючи площею Ринок, привселюдно заявив, що «має імператора Франца Йозефа в дупі». Його одразу ж арештувала жандармерія. Проте батяри найняли йому адвоката, який зумів звести у суді його вину до «вказання невірного місця перебування Франца Йозефа І», за що його засудили на два дні у в’язниці.

З часом батяри набували кумедних і романтичних рис. Їхнім лозунгом служив заклик: «Любити Львів, любити жінок і любити жартувати».

Батяри мали свій «балак» –  жаргон. Була це суміш української, польської, німецької та єврейської мов. Тобто тих, якими спілкувалися у Львові. До прикладу:

бровар – пиво
віц – жарт, анекдот
дзиґар – сигарета
кацап – дурень
кубіта –  жінка
мантилепа – неохайна жінка
реформи – довгі теплі труси
смага – горілка
туман вісімнайцєтий – тупак
хірити – пити горілку
яндрус – відчайдух, хуліган

Батярський балак (львівська гвара) поступово зникав з вулиць Львова разом з їх своєрідними мешканцями. Радянська влада намагалася прирівняти культуру багатонаціонального міста під стандарти морального кодексу «будівника комунізму». Але гумор завжди сильніший за нав’язану владу. Згодом з’явиться термін: «старий батяра» –  людина старшого віку, яка зберегла не тільки гарні манери і шляхетне ставлення до жінок, але й почуття гумору.

We deliver on correct time

3D-Тур ресторацією Кумпель на площі Митній